Riigikaitseõpetus

Riigikaitseõpetus

Riigikaitseõpetuse tunnid on teistsugused. Miks? Eriline õpetaja, mitmekülgne õpe, põnevad õppekäigud ja muidugi riigikaitselaager kursuse lõpus – kõik kokku annab kogemuse, millest tasub osa saada.

Kelle poole pöörduda?

Kui tahate hakata õpetama koolis riigikaitseõpetust, taotleda toetust õppekäikudeks või laagri transpordiks, soovite tunnustada riigikaitset õppinud õpilasi hõbedase rinnamärgiga, kutsuda kedagi riigikaitset ja ajateenistust tutvustama (esitlus) või tekib teil muid küsimusi riigikaitseõpetusega seoses, siis on kontaktisikuks riigikaitseõpetuse konsultant Triinu Sahku (7170765 / 5770 4372, triinu.sahku@kra.ee).

Klassiga või sõpruskonnaga ajateenistusse minekut korraldab kaitseväekohustuslaste osakonna nõunik Ingrid Sats (7170790, ingrid.sats@kra.ee).

Kuidas toetame riigikaitseõpetust?

Noortele hea riigikaitselise hariduse andmine on üks Eesti riigikaitse prioriteete. Eesti iseseisvus on tagatud, kui oma kodu tahab ja oskab kaitsta iga Eesti inimene.

Loe, kuidas toetame riigikaitseõpetust

Lähemalt riigikaitseõpetuse ainekavast

Riigikaitseõpetuse ainekava on mitmekülgne ja vaheldusrikas. Riigikaitseõpetus pakub enamat igapäevasest koolirutiinist, sest paljut õpitust saab õppekäikudel ja välilaagris järele proovida.

Lähemalt riigikaitseõpetuse ainekavast

Stipendium õpetajatele

Igal aastal tunnustab kaitseministeerium kuni 15 riigikaitseõpetuse õpetajat stipendiumiga. Stipendiumiga väärtustatakse riigikaitseõpetuse õpetaja kutset ning toetatakse enesetäiendamist. Stipendiumi saavad taotleda kõik tegevad riigikaitseõpetuse õpetajad.

Tutvu stipendiumi taotlemise võimalustega

Viimati uuendatud: 10/05/2022

X