Sellel lehel on viited ajateenistusega seotud teemadele: arstlike komisjonide tegevus, kuidas saavad ajateenistusse asuda naised, millal saab taotleda ajapikendust, mis toimub ajateenistuses.
Oluline enne ajateenistust
Arstlikud komisjonid
Kaitseressursside Ameti kirjalikul kutsel peab kutsealune määratud ajal ja kohas arstlikku komisjoni ilmuma. Arstlikus komisjonis hinnatakse kutsealuse terviseseisundit ja kutsesobivust. Mis tuleb arstlikku komisjoni kaasa võtta, millistes toimingutes osaleda, milliseid kulusid kutsealusele hüvitatakse?
Millal saab taotleda ajapikendust?
Ajapikendus on kutsealuse ajateenistusseasumise edasilükkamine määratud ajaks. Ajapikenduse andmise alused sätestab kaitseväeteenistuse seadus.
Loe lähemaltKõrgharidus ja ajateenistus
Kuidas sobitada ajateenistus ja õpingud kõrgkoolis kõige paremini oma eluplaanidesse? Kas minna kõrgkooli ajateenistuskogemuse võrra rikkamana või alustada esmalt õpinguid?
Loe lähemaltFüüsiline valmisolek
Ajateenistuses on lihtsam, kui kodust on kaasa võetud hea sportlik vorm. Füüsilist valmisolekut saad hinnata üldfüüsilise testiga. Kui vorm vajab värskendamist, siis aitavad Sul sõdurielu füüsilisteks väljakutseteks valmistuda erinevad äpid. Lae alla ja alusta treeningut.

Mis toimub ajateenistuses?
Ajateenistusest. Millised on väeosad kus ajateenistus toimub, mida võtta kaasa ja kuidas ajateenistusest enda jaoks maksimum võtta.
Üldist ajateenistusestAsendusteenistus
Usulistel või kõlbelistel põhjustel kaitseväeteenistusest keeldunud kutsealune on kohustatud läbi tegema asendusteenistuse. Ajateenistuse asendamiseks asendusteenistusega tuleb kutsealusel esitada taotlus.