Noored ja riigikaitse

Riigikaitseõpetus pakub väljakutseid ja vaheldust igapäevasele koolirutiinile. Kuidas? Eriline õpetaja, mitmekülgne õpe, praktilised oskused iseseisvaks eluks, põnevad õppekäigud ja muidugi välilaager – kõik see kokku annab väärtusliku kogemuse, millest tasub osa saada.

Riigikaitseõpetus on gümnaasiumides ja kutsekoolides õpetatav valikõppeaine, mis koosneb kahest kursusest. Teoreetiline kursus „Riigikaitse“ on gümnasistidele kohustuslik, kuid praktiline kursus „Praktiline õpe välilaagris“ on kõigile vabatahtlik.

Miks on riigikaitseõpetus eriline teiste õppeainetega võrreldes?

  • Mitmekülgsus – Lisaks teadmistele julgeoleku- ja kaitsepoliitikast ning riigikaitse korraldusest annab riigikaitseõpetus praktilisi oskusi esmaabis, relva käsitsemises, riviõppes, topograafias, orienteerumises, tulekahju korral tegutsemises ja keskkonnakaitses.
  • Eriline õpetaja – Riigikaitseõpetust annavad tavaliselt oma ala asjatundjad – tegevväelased või Kaitseliidu liikmed, kes suudavad ainet õpetada põnevalt, näitlikult ja praktiliselt.
  • Seos teiste õppeainetega – Riigikaitseõpetusel on ühisosa matemaatika, füüsika, geograafia, keemia ja teiste õppeainetega, mida saab riigikaitseõpetusega lõimida, aidates neid paremini mõista.
  • Oluline roll õuesõppel – Kursuse jooksul toimuvad mitmed õppekäigud ning õpe lõpeb välilaagriga, mida juhendavad kaitseväelased.

10 000

Õpilasi, kes läbib igal aastal riigikaitseõpetuse

2023/2024

Aasta, mil riigikaitseõpetus muutus kohustuslikuks

450 000 €

Igal aastal eraldatud summa koolide riigikaitseõpetuse toetuseks Kaitseressursside Ameti poolt

Kontaktisik

Kui teil tekib küsimusi riigikaitseõpetusega seoses, siis oskab sind aidata riigikaitseõpetuse konsultant

Erle Vainjärv

Riigikaitseõpetuse konsultant