Kaitseressursside Amet soovib stipendiumikonkursiga suunata noori rohkem tehnikavaldkondasid valima

Kaitseressursside Amet soovib stipendiumikonkursiga suunata noori rohkem tehnikavaldkondasid valima

Kaitseressursside Amet kuulutab välja stipendiumikonkursi, mille eesmärk on toetada ja soodustada tehnikavaldkonna õppekavadel õppivate üliõpilaste insener-tehniliste teadmiste ja oskuste omandamist ning edasist rakendamist riigikaitses.

„Eesti on viimastel aastatel investeerinud väga palju kaitsevõimesse, kuid heaks riigikaitseks on vaja eelkõige häid inimesi. Seetõttu on sama oluline panustada ka riigikaitsjatesse. Meie relvastus, IT- või sidevahendid on läinud järjest paremaks ja see nõuab, et riigikaitsjad saaksid tehnoloogiavaldkonnas parima võimaliku hariduse. Uue stipendiumiprogrammiga soovime riigikaitsega siduda 30 tuleviku tehnoloogiaspetsialisti,“ ütleb kaitseminister Hanno Pevkur.

Kandideerima oodatakse tudengeid, kes sooviksid tulevikus osaleda riigikaitse arendamises. „Tulevik toob meile järjest keerulisemaid relvasüsteeme ja infotehnoloogilisi lahendusi, mis tähendab, et suureneb vajadus erialaspetsialistide ja inseneride järele. Kui vanasti relvastati mehi, siis nüüdisajal mehitatakse järjest rohkem relvastust. Julgustan kõiki tudengeid kandideerima, sest kaitsevaldkond pakub teile tööd, millel on suurem eesmärk ja ühiskondlik mõju,“ räägib Kaitseressursside Ameti peadirektor Anu Rannaveski.

Välja antakse kuni kolmkümmend stipendiumi. Toetuse summaks on 500 eurot kuus, mis makstakse välja kümne õppekuu eest üliõpilase pangakontole kahes osas, kui tal on edukalt läbitud sügis- ja kevadsemester.

Konkursile kandideerimine avatakse 13. novembril 2023. Stipendiumi taotlemiseks tuleb Kaitseressursside Ametile esitada hiljemalt 13. detsembriks taotlus, motivatsioonikiri, kõrgkooli tõend õppekaval õppimise, õppekava nominaalkestvuse ja õppekoormuse kohta. Kandideerima oodatakse Eesti Lennuakadeemia, Eesti Maaülikooli, TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli alates 2. õppeaasta üliõpilasi, kes tudeerivad tehnikavaldkonna, side- ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialadel.

Lisateave: rene.rassa@kra.ee.

Viimati uuendatud: 14/12/2023