Jaanuarikutsega oodatakse ajateenistusse ligikaudu 700 noort

Jaanuarikutsega oodatakse ajateenistusse ligikaudu 700 noort

15. jaanuaril kutsuti Kaitseressursside Ameti poolt ajateenistusse ligikaudu 700 noort. Tulevased ajateenijad alustavad oma teenistust üksustes üle Eesti, sh sõjaväepolitseis, küberväejuhatuses, mereväes, diviisi 1. ja 2. jalaväebrigaadis, suurtükiväepataljonis, logistikapataljonis ning staabi- ja sidepataljonis.

Kaitseressursside Ameti peadirektor Anu Rannaveski ütles, et ajateenistuse käigus saavad noored luua baasi karjääriks riigikaitses ning omandada oskuseid, mis on tööturul kõrgelt hinnatud. “Stressitaluvus, meeskonnatöö- ja juhtimisoskus ning kiire kohanemisvõime on omadused, mis tulevad kasuks igas elu valdkonnas ja toetavad ka üldiselt elus edukat hakkama saamist,” lausus Rannaveski.

Jaanuarikutse ajateenistus kestab kokku 11 kuud ning selle käigus õpetatakse kaitseväele välja tulevased juhid ja spetsialistid. Ühes noormeestega oodatakse ajateenistusse veel kaheksat neidu ning samuti kahte klassi. Klassiga ajateenistusse asuvad Kehtna Kutsehariduskeskuse ja Tallinna Tööstushariduskeskus noored, kes ühildavad küberväejuhatuses kooli praktika ja ajateenistuse. Ajateenistusse kutsutakse kolm korda aastas. Järgmine kutsumine toimub 15.-17. juuli 2024.

Viimati uuendatud: 15/01/2024