Ajateenijatele maksti 1000 eurot juhilubade toetust

Ajateenijatele maksti 1000 eurot juhilubade toetust

Sel nädalal maksti juunis reservi läinud ajateenijatele esmakordselt 1000 eurot juhilubade toetust. Toetust said noored, kes omandasid B-kategooria juhtimisõiguse enne sõduri baaskursuse lõpetamist.

Kaitseressursside Ameti peadirektori Anu Rannaveski sõnul motiveeritakse uue toetuse liigiga noori enne ajateenistusse asumist omandama vähemalt B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus.

„Oluline on, et noored omandavad eelnevalt baasoskused ning Kaitsevägi saab ajateenijate väljaõppeaega kasutada efektiivsemalt eritehnika, raskeveokite ja muu kategooria mootorsõiduki juhtimiskoolituse andmisel,“ kommenteeris Rannaveski.

Rannaveski lisas, et toetuse puhul on tegu väga olulise muudatusega, millel on mõju nii kaitsetahtele kui kaitsevõimele.

Juunis reservi läinud 2819-st ajateenijatest said 1000 eurost toetust 1575 noort, kogusummas 1, 575 miljonit eurot. Kulu kompenseeriti kõigile eelmise aasta juulis ja oktoobris väljaõpet alustanud noortele, kellel oli sõduri baaskursuse lõpuks B-kategooria juhtimisõigus ja kes läbisid ajateenistuse ettenähtud mahus. Juhilubade toetuste maksmine jätkub ka tulevikus.

Toetuse maksmine on võimalik tänu käesoleva aasta 1. aprillist kehtima hakanud kaitseväeteenistuse seaduse muudatusele.

Viimati uuendatud: 30/06/2023