Tähistame veteranipäeva

Tähistame veteranipäeva

23. aprillil 2013 tähistame esimest korda Eestis veteranipäeva – missioonisõdurite ja teenistuses vigastada saanud Eesti sõjameeste päeva. Täname vapraid Eesti mehi ja naisi, kes on kodust kaugel taganud meie riigi julgeoleku, saanud vigastada teenistuses või sõjalisel väljaõppel.

Sel päeval peame meeles ka neid, kes on andnud Eesti vabaduse eest kõige kallima – oma elu.

Veteranipäeva keskne üritus on Veteranirock 23. aprillil kell 18.30 Tallinna Vabaduse väljakul, aga veteranidele korraldavad väeosad kokkutulekuid üle Eesti.

Oma toetust veteranipäevale saad näidata vahetades enda või oma sutuse Facebooke’i küljel oleva kaanepildi veteranipäevateemalise foto vastu (vt Sõdurilehe FB postitust) ning jagades veteranipäeval toimuva kontserdi reklaami.

Veteranipäeva ürituste kava

Laupäev 20. aprill 2013
14.00 avatakse Eesti Sõjamuuseumis (Mõisa tee 1, Viimsi) välisoperatsioonide näitus.
Uus näitus tutvustab Eesti Kaitseväe osalemist sõjalistel operatsioonidel välisriikides.
09.00–16.00 Veteranide laskmisvõistlus Männiku lasketiirus (Trapi tee, Saku vald)
Võisteldakse automaadist ja teenistuspüstolist laskmises. Võistluskeskus on avatud kell 9–16. Kaitseväe peastaap tagab relvad ja laskemoona. Võitjaid autasustatakse 23. aprillil Veteranirock’il Vabaduse väljakul. Info: major Meelis Stamm, tel 717 1537, meelis.stamm@mil.ee.

Pühapäev 21. aprill 2013
Jumalateenistused kirikutes üle Eesti
Eesti Kirikute Nõukogu liikmekirikute jumalateenistustel võetakse eestpalvesse veteranid ja nende lähedased ning mälestatakse langenuid.

Teisipäev 23. aprill 2013
12.00–14.00 Jüripäeva jumalateenistus Tori Püha Jüri kirikus Kaitseväe orkestri osalusel
Jumalateenistuse viivad läbi Kaitseväe peakaplan Taavi Laanepere ja EELK peapiiskop Andres Põder. Tervitussõnad ütlevad kaitseminister ja kaitseväe juhataja ning välisriikide veteranide esindaja. Süüdatakse ja õnnistatakse Jürituli ehk veteranide mälestustuli, mis lähetatakse langenud sõjameeste haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele. Briti suursaadiku osalusel avatakse ka Eesti Vabadussõjas langenud briti sõdurite mälestustahvel. Jumalateenistus lõpeb pärgade asetamisega Püha Jüri ratsamonumendile ning sõduri einega kiriku hoovis.

Veteranipäeva puhul korraldab Sinu väeosa ülem piduliku lõuna.
Osalemiseks anna talle sellest teada hiljemalt 12. aprillil. Kui oled teenistusest lahkunud, võid oma ülema asemel pöörduda kohaliku Kaitseliidu maleva pealiku poole. Ürituse täpne toimumisaeg ja vorm on ülemate otsustada, detailse info saad temalt. Probleemi korral kirjuta veteran@mil.ee

18.30–21.00 Veteranirock Tallinnas Vabaduse väljakul
Veteranipäevale pühendatud kontserdil esitavad Eesti parimad veteranbändid selleks päevaks loodud kava. Esinevad Singer Vinger, Ultima Thule ja Tõnis Mägi ning Terminaator. Kaasesinejad on Rahvusooper Estonia Poistekoor ja Tallinna Kammerorkester. Sõnavõttudega esinevad veteranid, kaitseväe juhataja ja kaitseminister. Toimub laskmisvõistluse parimate autasustamine. Kontserti juhib Hannes Võrno. Teleülekanne kell 19.00-20.00 ETVs.

Viimati uuendatud: 13/01/2014