Privaatsus ja kasutustingimused

Privaatsus ja kasutustingimused

KAITSERESSURSSIDE AMET,  aadress Aiandi 15, 12918 Tallinn (edaspidi KRA) kasutab oma veebilehel kra.ee küpsiseid ning selgitab käesolevaga nende olemust ning kasutamise eesmärke.

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis sisaldavad veebilehe külastaja arvutisse talletatavat informatsiooni ning mida kasutatakse veebilehe külastaja jälgimiseks või tuvastamiseks.

KRA kasutab veebilehel järgmisi küpsiseid:

  • Esimese osapoole küpsised, mis on vajalikud veebilehe toimimiseks. Isikuandmete töötlemise seisukohalt on esimese osapoole küpsiste paigaldajaks KRA või tema nimel tegutsev volitatud töötleja, kes haldab KRA veebilehte. Töödeldavaks infoks on külastaja külastaja-ID. Veebilehel kasutatavad esimese osapoole küpsised on oma loomult ajutised ehk sessioonipõhised küpsised, mis kaovad, kui külastaja veebilehelt lahkub või sulgeb oma veebilehitseja. Nende küpsistega ei edastata infot kolmandatele osapooltele.
  • Kolmanda osapoole küpsised on vajalikud selleks, et koguda statistilisi andmeid külastaja tegevuste kohta veebilehel. Analüütilised küpsised võimaldavad analüüsida, millistel sisulehtedel külastajad viibivad ning kui kaua seal viibitakse, lisaks võimaldavad analüütilised küpsised analüüsida, millised sisulehed on populaarsemad ning mida külastajad platvormilt kõige enam otsivad. Töödeldavaks infoks on külastaja unikaalne ID, kuid kogutavad andmed on anonüümsed. Nende küpsiste säilivusaeg varieerub paarist päevast paari aastani.

Külastaja saab küpsised igal ajal kustutada oma brauseri seadetest, kuid mõned küpsised võivad olla vajalikud veebilehe toimimiseks. Sellest tulenevalt mõistab külastaja, et küpsiste kustutamise korral ei pruugi mõned platvormi funktsioonid õigesti toimida.

Lisateave küpsiste kasutamise kohta ning küpsiste keelamise juhendid leiab veebilehelt www.allaboutcookies.org.

Viimati uuendatud: 16/04/2020