Kui kauaks jäävad ajateenijad väeosadesse?
Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi korraldusel jäävad ajateenijad väeosadesse 17. märtsi seisuga 1. maini. Eesmärk on tagada nende turvalisus ja tervislik heaolu.
Miks kaitsevägi on sellised tegevused ja piirangud kasutusele võtnud?
Need on ennetavad meetmed, mis aitavad vältida viiruse levikut kaitseväes, kaitsevad kaitseväe isikkoosseisu, tagavad väljaõppe jätkumise ning kaitsevad Eesti elanikkonda, vähendades sadade inimeste liikumist ning sel moel viiruse levikut.
Kas ükski ajateenija ei pääse väljaloale?
Väljaloale lubatakse vaid põhjendatud erandjuhtudel.
Kas lähedased saavad ajateenijaid väeosades külastada?
Kõik väeosade külastuspäevad on tühistatud. Nende lubamist hinnatakse vastavalt olukorra arengule.
Kas üksuste väljaõpe peatub?
Praegu jätkub üksuste igapäevane väljaõpe plaanipäraselt.
Mis saab lähiaja kaitseväe õppustest ning õppusest Kevadtorm?
Kaitseväe juhataja korraldusel on tühistatud märtsikuised õppekogunemised. Aprillikuu õppekogunemiste osas tehakse otsus hiljem, edasise info põhjal. Õppuse Kevadtorm ettevalmistamine jätkub plaanipäraselt.
Kui kaua kestab karantiin ja kuidas saab ajateenijatega ühendust võtta?
Karantiini paigutatud ajateenijad ja tegevväelased jäävad sinna kaheks nädalaks. Neile tuuakse toit termostega väeosa sööklast ja jäetakse uste taha, karantiinis olijad ise jagavad toitu. Tühjad termosed desinfitseeritakse.
Kõikide ajateenijatega saab ühendust nende isiklike mobiilitelefonide kaudu, samuti on võimalik linnakusse postiga pakke saata või jätta need väeosa pääslasse.